A A A

Lista judecătorilor

Nr. d/o

Numele, prenumele judecătorilor

Funcţia

Data numirii în funcţie

Notă

1.  

TALPA Ion

Președinte interimar

16.07.2020

Vicepreședinte

30.06.2020

14.07.2005

 

2.  

CORCENCO Aliona

Vicepreședinte 

03.11.2017

20.07.1995

 

 3.

BEJENARU Eugeniu

Judecător

08.05.2001

 

4.  

BURDENIUC Ruslana Judecător 21.07.1998

 

5.  

CHIRCU Natalia Judecător 08.10.2001

 

6.  

CIOBANU Andrian Judecător 24.10.2016

 

7.  

COROLEVSCHI Dumitru Judecător 24.02.1993

 

8.  

GARBUZ Adriana Judecător 20.03.2006

 

9.  

GHEORGHIEŞ Alexandru Judecător 26.11.2002

 

10. GROSU Iulia Judecător

01.08.1990

 

11.

GRUMEZA Elena Judecător 14.07.2005

 

12.

LIULCA Ghenadie Judecător 05.06.2006

 

13.

MORARU Oleg Judecător   22.01.2004

 

14.

   PROCOPCIUC Stela

Judecător 27.07.2000

 

15.

PUŞCA Dumitru Judecător 16.12.2005

 

16.

RĂŢOI Eduard Judecător 08.05.2001

 

17.

REVENCO Angela Judecător 08.10.1996

 

18.

ROTARU Ala Judecător 26.11.2002

 

19.

SCUTELNIC Gheorghe Judecător 15.06.1990

 

20.

STĂNILĂ Diana Judecător 22.07.2009

 

21.

ȘLEAHTIȚKI (MELNIC) Svetlana Judecător 05.06.2006

 

22. TODERAŞ Aurelia Judecător 01.02.2006  
23. PUȘCAȘ VIOREL Judecător 23.12.2005  
24. MIRONOV OXANA Judecător 03.08.2009